dřevěné fasády Krkonoše a okolí

V řemeslné skupině Detailtech nám dělá radost, že tvoříme společně s klienty ty nejhezčí dřevěné fasády v Krkonoších, Vrchlabí, Trutnovsku, Jablonecku a okolí. Díky léty prověřeným technologiím umíme udělat dřevěné obklady fasád i interiérových stěn nebo provětrávanou fasádu se zateplením skutečně na míru.

dřevěná provětraná fasáda

Dřevěná provětraná fasáda je skvělou volbou pro starší domy, které potřebují zateplení a hrozí u nich vznik plísní a srážení vlhkosti v interiéru při použití kontaktních zateplovacích materiálů, zejména polystyrenu.

typy povrchu větraných fasád

  • palubkový obklad smrk, modřín
  • falešné roubení
  • svislý prkenný záklop – jizerské prkno – spoje jsou přelaťované
  • opalované dřevo
  • cedrová šindel – cedar shakessiding, cedar shingles
  • cementotřískové profily s imitací dřeva hardieplank, cetris,..

ukázky dřevěných fasád a dřevěných obkladů

horizontální, nebo vertikální dřevěná fasáda?

Pro výsledný efekt dřevěné fasády, ať už garáže, bytového domu, rodinného domu i bungalovu, je dobré mít jasno, chcete-li pohledové části dřevěné fasády horizontálně či vertikálně.

Většině profilů dřevěné fasády svědčí horizontální řešení, ať už funkcí pero-drážky u palubek nebo zkosením hran u profilů rhombus.

jaký použít materiál na dřevěnou fasádu?

Velmi dobrým materiálem pro venkovní zavěšené fasády a větrané fasády je cedr, modřín slezský, modřín sibiřský – lepší pro horské stavby nebo slunci vystavené lokace, ale i severská borovice a smrk v ošetření thermowood (žárem umrtvené buňky dřeva) na domech s přesahem střechy. Popřípadě je dobré na stavbu použít skvěle vypadající opalované dřevo smrkové, borové nebo modřínové následně ošetřené tenkovrstvou lazurou nebo vhodným olejem s pigmentem pro lepší UV ochranu dřeva.

spojovací materiál pro dřevěné fasády

Pokud to umožňuje druh použitého dřevěného obkladu, tak pro uchycení na dřevěných latích, které tvoří svislé i horizontální rošty, používáme hřebíkovačky Paslode a Bostitch. Použití silných kolářských hřebíků do finálního dřevěného obkladu nám umožňuje naprosto skrýt spojovací materiál a tyto nerezové hřebíky jsou mnohem odolnější při namáhání bobtnáním a sesycháním dřeva, než běžně používané šrouby.

Tato technologie není možná u obkladu raute rhombus 24×68, 26×70, nebo 28×68, kde musí být přiznané kotvící šrouby, ideálně z nerez oceli, která nereaguje zčernáním na modřínové dřevo a pryskyřice tropických dřevin, jako třeba akát, meranti a další…

Používáme léty prověřené povrchové materiály, kterými značně prodloužíme životnost dřevěné fasády.