dřevěné fasády Krkonoše a okolí
V řemeslné skupině Detailtech nám dělá radost, že tvoříme společně s klienty ty nejhezčí dřevěné fasády v Krkonoších, Vrchlabí, Trutnovsku, Jablonecku a okolí. Díky léty prověřeným technologiím umíme udělat dřevěné obklady fasád i interiérových stěn nebo provětrávanou fasádu se zateplením skutečně na míru.
reference dřevěných fasád
dřevěná provětraná fasáda
Dřevěná provětraná fasáda je skvělou volbou pro starší domy, které potřebují zateplení a hrozí u nich vznik plísní a srážení vlhkosti v interiéru při použití kontaktních zateplovacích materiálů, zejména polystyrenu.
typy povrchu větraných fasád
- palubkový obklad smrk, modřín
- falešné roubení
- svislý prkenný záklop – jizerské prkno – spoje jsou přelaťované
- opalované dřevo
- cedrová šindel – cedar shakessiding, cedar shingles
- cementotřískové profily s imitací dřeva hardieplank, cetris,..
ukázky dřevěných fasád a dřevěných obkladů
horizontální, nebo vertikální dřevěná fasáda?
Pro výsledný efekt dřevěné fasády, ať už garáže, bytového domu, rodinného domu i bungalovu, je dobré mít jasno, chcete-li pohledové části dřevěné fasády horizontálně či vertikálně.
Většině profilů dřevěné fasády svědčí horizontální řešení, ať už funkcí pero-drážky u palubek nebo zkosením hran u profilů rhombus.
jaký použít materiál na dřevěnou fasádu?
Velmi dobrým materiálem pro venkovní zavěšené fasády a větrané fasády je cedr, modřín slezský, modřín sibiřský – lepší pro horské stavby nebo slunci vystavené lokace, ale i severská borovice a smrk v ošetření thermowood (žárem umrtvené buňky dřeva) na domech s přesahem střechy. Popřípadě je dobré na stavbu použít skvěle vypadající opalované dřevo smrkové, borové nebo modřínové následně ošetřené tenkovrstvou lazurou nebo vhodným olejem s pigmentem pro lepší UV ochranu dřeva.
spojovací materiál pro dřevěné fasády
Pokud to umožňuje druh použitého dřevěného obkladu, tak pro uchycení na dřevěných latích, které tvoří svislé i horizontální rošty, používáme hřebíkovačky Paslode a Bostitch. Použití silných kolářských hřebíků do finálního dřevěného obkladu nám umožňuje naprosto skrýt spojovací materiál a tyto nerezové hřebíky jsou mnohem odolnější při namáhání bobtnáním a sesycháním dřeva, než běžně používané šrouby.
Tato technologie není možná u obkladu raute rhombus 24×68, 26×70, nebo 28×68, kde musí být přiznané kotvící šrouby, ideálně z nerez oceli, která nereaguje zčernáním na modřínové dřevo a pryskyřice tropických dřevin, jako třeba akát, meranti a další…
Používáme léty prověřené povrchové materiály, kterými značně prodloužíme životnost dřevěné fasády.