rekonstrukce chat a chalup

Realizujeme kompletní rekonstrukce chat a horských chalup.

I zahradní chatka je výzvou. Častý trend je přestavba zahradní chatky k rekreačním účelům, nebo i trvalému bydlení celoročně.

Velkou výzvou jsou chalupy, kdy jsme v přímém kontaktu s prací našich předků. Dřívější postupy byli promyšlené a v dokonalém souladu s přírodou. Použití současných stavebních technologií se musí realizovat s opatrností a ohledem na již hotové dílo.

 

Chaty

Chata – novější stavba, ať už typu montovaného domku nebo zahradní chatka z trámků, většinou vyžaduje zásah do nosných konstrukcí, vymetení myších pozůstatků a zateplení.

Pro tyto typy staveb používáme výstavbu z fošen a latí – framing – two by four system.

Nosné stěny i vnitřní příčky se zhotoví z fošen a tento „dřevěný rošt“ se vyplní izolací. Následuje přelaťování, doplnění izolace tepelných mostů a finální fasáda.

Při tomto postupu je vhodné použít dřevěnou fasádu, ale možná je i větraná fasáda z cetris desek s taženou omítkou.

Práce zajišťujeme na klíč.

Navrhneme uspořádání vnitřních příček, uděláme sádrokartonové nebo dřevěné stěny, dřevěnou nebo vinylovou podlahu, obložíme koupelnu a vybavíme ji vším potřebným od sprchového koutu po wc.

Ke stávající chatě nabízíme provedení přístavby a nesmí chybět ani terasa.

Ať se Vám krásně bydlí !!!

Chalupy

Chalupy mohou být skutečnou výzvou a je třeba velmi zvážit, do jaké úrovně chcete své staré stavení dostat. 

Při rekonstrukci chalupy, kterou chcete zachovat v původním rázu, je třeba počítat s řadou nečekaných nutných úprav, aby nově vytvořené povrchy byly na  stabilním základu.

Moderní technologie si s tím umí poradit, ale je třeba plně pochopit a ctít práci našich předků, kteří měli svou stavbu velmi dobře promyšlenou. Některé zásahy mohou mít dopad na původní funkci objektu a při rekonstrukci samotné se objeví nutnost dalších úprav. S tím je třeba počítat.

V chalupách žijeme a několik rekonstrukcí máme úspěšně za sebou.

Chalupa je zcela mimořádná stavba tím, že má svou duši a svou jedinečnou historii. Při rekonstrukci se maximálně snažíme o zachování původního rázu a ducha stavení.

Patříte mezi ty, kteří se rozhodli nebourat, ale rekonstruovat ?

Jsme tu pro Vás.